Weber to niekwestionowany król grillowania. To właśnie ta marka odpowiada za stworzenie grilli z zamykaną pokrywą. Marka, która zmieniła oblicze grillowania i pozwoliła na grillowanie metoda pośrednią. Wybór grilla marki Weber to prestiżowa inwestycja.

Grille gazowe Weber – serie

Weber to kilka różnych serii grilli gazowych, przygotowanych z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. W zależności od potrzeb, wybierać można między:

  • serią Q, dedykowaną mobilnym miłośnikom BBQ;
  • serią Spirit, przeznaczona na tarasy i ogrody dla osób, które oczekują zarówno mobilności, jak i pełnego profesjonalizmu od swojego grilla gazowego;
  • serią Genesis dla osób, dla których poza funkcjonalnością liczy się również design;
  • serią Summit, profesjonalną serią przeznaczoną do zastosowań komercyjnych – typu kuchnie polowe, imprezy.

W ramach każdej z tych serii Weber oferuje zróżnicowane modele grilli, które spełnią oczekiwania każdego miłośnika grillowania.

Grill gazowy na balkon

Grill gazowy Weber seria Q

Wybierając grille marki Weber, z racji tego, że jest to zakup na długie lata (o ile nie na całe życie), warto poświęcić nieco czasu na zapoznanie się ze wszystkimi dostępnymi modelami i mocne przemyślenie tego, w jaki sposób chcemy korzystać z grilla.

Grill gazowy do ogrodu

Grill gazowy Weber seria Summit

Cechą charakterystyczną grilli Weber jest Gourmet BBQ System, który polega na tym, że środek rusztu jest wymienny i można zastosować zamiast zwykłego rusztu wiele różnych udogodnień – np. kamień do pizzy, wok czy ruszt do steków.

To, co warto rozważyć przy wyborze grilli Weber, to:

  • Czy grill będzie zabierany samochodem na wycieczki i pikniki (w takim przypadku w grę wchodzi seria Go-Anywhere oraz niektóre modele serii Q).
  • Czy grill, mimo iż będzie stał na jednym terenie (ogród, taras), powinien być w miarę mobilny np. po to, by go schować do wnętrza, bądź przesunąć w inne miejsce, jeśli będziemy mieć więcej gości (w takim przypadku polecamy serię Q oraz Spirit).
  • Czy zależy nam na wielu możliwościach gotowania różnorodnych potraw (wtedy szukajmy grilli wykorzystujących system wymienny GBS).
  • Czy podczas grillowania chcemy móc podgrzewać sosy lub gotować zupy (modele z boczną kuchenką).
  • Ile osób będzie zazwyczaj uczestniczyć w grillowaniu (od tego zależy ilość palników i powierzchnia grillowania). Wybór za dużego do potrzeb grilla to niepotrzebne marnowanie gazu. Wybór za małego – frustracja związana z tym, że goście muszą jeść na raty.

Warto pamiętać, że grille Weber to najwyższa jakość, a wybór modelu grilla gazowego, to wygoda i działanie proekologiczne.