Profesjonalna, w pełni funkcjonalna kuchnia w plenerze? Duże grille gazowe sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających grill masterów. Sprawdzają się zarówno w sporym przydomowym ogródku, jak i punkcie gastronomicznym. Do naszego zestawienia wybraliśmy trzy prestiżowe grille gazowe.

Grill gazowy Napoleon Prestige PRO 665 RSIBN na gaz ziemny, grill gazowy Broil King Imperial XL Black model 2017 oraz grill gazowy Weber z serii Summit S –670GB, które wyróżniają się na tle dostępnych na rynku tego typu urządzeń.

Duże grille gazowe – jakość i perfekcja

Profesjonalne duże grille gazowe śmiało reprezentować może – przedstawiony jako pierwszy w naszym zestawieniu – Napoleon Prestige PRO 665 RSIBN. Odpowiedni model zwłaszcza dla tych, którzy na stałe chcą wkomponować grilla w przestrzeń ogrodu. Idealnie nadaje się do zabudowy. Najwyższa jakość materiałów, najnowocześniejsze technologie, perfekcyjny design – kanadyjski producent zadbał o to, aby Napoleon pod każdym względem zasługiwał na miano grilla z najwyższej półki.

Grill zaopatrzony został w osiem palników o łącznej mocy 31 kW, w tym tylny palnik podczerwieni do grillowania na rożnie oraz zastosowany w bocznej kuchence ceramiczny palnik podczerwieni, tworzący tzw. Sizzle Zone, czyli strefę podwyższonej temperatury. Dodatkowo Napoleon posiada zintegrowane pojemniki na lód i zrębki wędzarnicze, a części grilla ze stali nierdzewnej – ruszty, piekarnik, pokrywa i podstawa – objęte zostały dożywotnia gwarancją.

Największy grill gazowy marki Broil King

Kolejny grill gazowy do ogrodu, Imperial XL Black, renomowanej i znanej na całym świecie marki Broil King, wyposażony został w dwa niezależne piekarniki. Genialny patent zastosowany przez producenta umożliwia przygotowanie ogrodowego party zarówno dla dwóch, jak i dwudziestu dwóch osób. Większy piekarnik posiada cztery, a mniejszy dwa palniki – wszystkie ze stali szlachetnej, o łącznej mocy 17,6 kW. Tego typu rozwiązanie pozwala nie tylko zmniejszyć zużycie gazu, ale także zapewnia komfort równoczesnego grillowania potraw o różnych aromatach, eliminując problem przenikania zapachów. Dodatkowo Imperial XL Black wyposażony został w sześć rusztów z odlewu stali szlachetnej, zestaw rożna obrotowego oraz boczną kuchenkę z palnikiem o mocy 2,9 kW, na której z powodzeniem przyrządzimy nie tylko sosy do grillowanych potraw, ale również kawę i herbatę dla zaproszonych gości.

Nowy poziom grillowania

Trzeci model dużego grilla gazowego, czyli Weber z serii Summit S-670 GBS, doceniony zostanie z pewnością przez miłośników steków, wędzenia i biesiadowania do białego rana. Jego niewątpliwe atuty to zintegrowany system Sear Station, przy pomocy którego przyrządzimy perfekcyjnie wysmażone steki, moduł do wędzenia i specjalnie przystosowany do niego palnik, a także – lampka Grill-Out™ oraz podświetlane pokrętła palników, przydatne podczas nocnego grillowania. Weber z serii Summit S-670 GBS polecamy również zwolennikom grilli gazowych, którzy od czasu do czasu tęsknią za charakterystycznym zapachem potraw z grilla węglowego. Dzięki systemowi szyn aromatyzujących Flavorizer Bars®, wykonanych ze stali nierdzewnej, smakosze bez wysiłku osiągną pożądany efekt.